DOĞUKAN KİMYA

Islak Mendil
Doğukan Kimya
Doğukan Kimya
Doğukan Kimya

Göründüğünden çok silinecek çok şey var...

Gündelik yaşantımız da okadar çok ıslak mendile ihtiyaç duyduğumuz alan var ki… Bu kadar çok kullanımı olan bir ürün hakkında size rehber olacak ve sorularınızı yanıt mahiyetin de cevaplar paylaşacağız.

Islak mendiller bugün tanıdık bir manzara. Bunları mutfak tezgâhınızda ya da yanında bebek ya da çocuğu olan annelerin cüzdanlarında bulabilirsiniz. Ofisler, ticari kuruluşlar ve endüstriyel tesisler bile temizlik malzemeleri listelerinde ıslak mendilleri içerir. Gerçek şu ki, bu tek kullanımlık, nemli bez veya kağıt parçaları bir şekilde hayatımızda bir zorunluluk haline geldi. Hassas temizlikten zorlu ovalamaya kadar, temizlik ihtiyaçlarınız için çok çeşitli mendiller ve havlular bulunmaktadır.

Peki ıslak mendiller tam olarak nedir ve nasıl geliştiler? Islak havlular veya ıslak mendiller kolaylık sağlamak için genellikle katlanmış ve ayrı ayrı sarılmış küçük, önceden nemlendirilmiş kumaş parçalarıdır. Esas olarak temizlik veya dezenfekte etmek için kullanılırlar.

Yüzeydeki kir veya sıvıyı çıkarmak için hafif sürtünme veya sürtünmeye maruz kalırlar. Tüketiciler, mendillerin talep üzerine tozu veya sıvıyı emmesini, tutmasını veya salıvermemesini ister. Mendillerin sağladığı ana faydalardan biri de kullanım kolaylığı ve rahatlığıdır. Bir mendil kullanmak, sıvıyı dağıtmak ve sıvıyı temizlemek veya çıkarmak için başka bir bez / kağıt havlu kullanmaktan daha hızlı ve kolaydır.

Mendillerin çoğu, kurutucu tabakalarda kullanılanlara benzer dokumasız kumaştan yapılır. Bunlar daha sonra bir su çözeltisi ve izopropil alkol gibi yumuşak temizlik maddeleri ile doyurulur. Eklenen koku, yumuşaklık veya nemlendirme kapasitesi için kağıt veya bez ayrıca losyon ve yumuşatıcılarla muamele edilebilir. Bitmiş ürün daha sonra katlanır ve paketlerin, kutuların veya kullanışlı dağıtıcıların içine yerleştirilir.

 

Islak mendillerin tarihçesi

Wikipedia'ya göre ıslak mendillerin mucidi olarak Amerikalı Arthur Julius’dur. Julius kozmetik endüstrisinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra 1957'de bir sabun porsiyonunu veya makineyi ayarlayarak Manhattan'da bir çatı katına yerleşti. Julius, 1958'de Wet-Nap ismini, halen kullanılmakta olan ürün için bir isim olarak ticari markalaştırdı. Yeni çıkan el temizleme yardımını bir tamirciyle birlikte ince ayarladıktan sonra, icadını Chicago'daki 1960 National Restaurant Show'da ortaya çıkardı ve 1963'te KFC restoranında kullanılmak üzere Colonel Sanders'a Wet-Nap ürünlerini satmaya başladı.

Bu kullanışlı, temizlik bezlerine olan ihtiyaç, insanlar çok seyahat etmeye başladığında başladı. Bu geziler sırasında otel veya motele uğramadan hızlı ve kolay temizlik yapmanın gerekliliğini fark ettiler. Bu yeni üründen yararlanan ilk şirketler, ıslak mendil üretimi için gerekli maliyetli özel ekipmanı satın alma yeteneğine sahip olan Kimberly-Clark ve Procter & Gamble gibi büyük markalardı. Ancak teknoloji ilerledikçe, bu ıslak havluların üretimi daha uygun fiyatlı hale geldi ve daha küçük markaların bu işe girmesine izin verdi.

1990'larda, bir dizi büyük süpermarket zinciri kendi marka mendillerini satmaya başladı. Düşük fiyatları nedeniyle, bu mağaza markaları diğer markaların tüketicilerini başarılı bir şekilde cezbetti. Bu ovalama bezlerinin popülaritesi arttıkça, kullanımları da değişti. Bir zamanlar yoldayken vücut için birincil hijyenik araçlar olarak kabul edilen şey, sonunda bebekleri anında ve rahat bir şekilde temizlemenin bir numaralı yolu haline geldi.

 

Sınıflandırma (ıslak mendil türleri) - Uygulamalara göre

Mendiller doğrusu bebeğin altından başladı. Yine de, son on yılda, kategori sert yüzey temizliği, makyaj uygulamaları ve temizleme, toz alma ve yer temizliğini içerecek şekilde büyüdü. Aslında, bebek bakımı dışındaki uygulamalar artık mendil kategorisindeki satışların yaklaşık% 50'sini oluşturuyor.

 

Mendiller esas olarak 3 kategoriye ayrılır:

Hemen Ara +90 212 422 42 77 / E-posta gönder info@dogukankimya.com

Ürünlerimizi inceleyin. Sipariş oluşturmak için bir ekran kadar size yakınız...

20 Yıllık Deneyim2001'den günümüze kesintisiz ve her gün büyüyen hizmet anlayışı, deneyim ve tecrübe...

1200'ü Aşkın MüşteriSektörde ki geçirdiğimiz müşteri odaklı hizmet anlayışımızın için bizi taçlandıran müşterilerimiz...

4.500.000 Adet ÜretimHiç durmayan yüksek teknoloji makina parkurumuz ile yüksek adetli üretimler yapmaktayız...

45 Ülkeye İhracatHizmetlerimizden memnun müşterilerimiz tüm dünyada bizi tercih etmektedir...

DOĞUKAN KİMYA MARKALARI